Polisy na życie  Porady ubezpieczeniowe  SLAJDER

Ludzkie ciało to najbardziej wszechstronny system stworzony przez naturę. Nieśmiertelny jednak nie jesteś.

Znasz fenomen ludzkiego ciała? Wiesz, że składa się  z wielu elementów, różnych systemów i podsystemów, które umożliwiają nam wykonywanie czynności, chronią nas i pozwalają przetrwać? Jesteśmy szczęśliwcami, a wiele z tych rzeczy na pewno Cię zaskoczy, jednak pamiętaj – NIE JESTEŚ NIEŚMIERTELNY.

Klasyk mówi – dbaj o swoje ciało, ponieważ masz tylko jedno w życiu. Prawda. Jestem sportowcem, teraz już sportowcem amatorem, jednak wiem, że o nasze ciało powinniśmy dbać. Zarówno sport jak i dieta mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Prawie na wszystkie choroby cywilizacyjne wpływ ma odpowiedni sposób odżywiania i nasz styl życia. Cukrzyca, nadwaga, udar, zawał. Odpowiednio żyjąc możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia tych chorób do minimum. Mamy na to wpływ, więc róbmy coś z tym!

Jednak to nie zawsze takie proste… Czasami brakuje nam świadomości, samozaparcia, a czasami jest to nieuniknione. Ciężkie choróbska takie jak nowotwory wydaje się jakby spadały z nieba. Występują zbyt często i to u osób zbyt młodych. Tutaj potrzebna jest konkretna ochrona FINANSOWA. Możesz zmniejszyć prawdopodobieństwa wystąpienia niektórych, ale na inne nie masz wpływu. Odpowiednia ochrona w postaci ubezpieczenia od poważnych zachorowań nie zwróci Ci zdrowia, ale da Ci pieniądze na leczenie, rehabilitacje, na godne dalsze życie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Nawet jeśli codziennie biegasz 30 min, nie jesz mięsa, medytujesz, pozytywnie myślisz, nie palisz, nie pijesz alkoholu, otaczasz się kochającymi ludźmi, bierzesz zimne prysznice, suplementujesz się to nie masz też wpływu na inne zdarzenia. WYPADKI. Tak często się zdarzają. Tak często nie z naszej winy. Wracasz z siłowni, masz wypadek samochodowy, poleciał kręgosłup i nie jesteś zdolny do pracy. Co teraz?  Nie pracujesz – nie zarabiasz. Renta jeśli przysługuje to jakieś 600-800 zł. Leżysz i nic nie możesz zrobić, a rodzina patrzy i biega wokół Ciebie. Mało tego – TY na to wszystko patrzysz i nic nie możesz zrobić… Ubezpieczenie od całkowitej niezdolności do pracy nie zwróci Ci zdrowia, ale będziesz miał środki, żeby zadbać o sytuację finansową swoją i swojej rodziny. Uwierz mi, że piekiełko finansowe to ostatnia rzecz jaką chcesz zrobić swoim najbliższym.

Ludzkie ciało jest fenomenalne. Przykładowo:

– białe krwinki w Twoim organizmie są jak armia, jak wojsko. Posiadają dywizje, które walczą z zagrożeniami i nie chodzi jedynie o bakterie.

– skóra i śluzówki płuc, układu pokarmowego i moczowego są pierwszą linią obrony przed atakiem niekorzystnych czynników środowiskowych.

– wątroba ma zdolności do samoregeneracji. Jest jak osobisty ochroniarz naszego organizmu.

Moc naszego organizmu połączona z odpowiednim stylem życia pozwoli zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia większości chorób i do tego powinniśmy dążyć.

Jednak pamiętaj nie jesteś nieśmiertelny. Wszystko może się zdążyć,  wtedy warto mieć dobre ubezpieczenie i być przygotowanym FINANSOWO na wszystko.

Kilka ciekawostek o ludzkim ciele w linku: https://nauka.rocks/ludzkie-cialo-2/?fbclid=IwAR2T1Sx_asZedGmxYe4CZxtaSPqxUpKl4WCKWLQuR5-W3CHk47uHBxwzMT8

Zobacz również

Najczęściej czytane