Porady ubezpieczeniowe

Jak sprawnie dostać odszkodowanie po kolizji – pomóż sobie i firmie.

Sprawna, rzetelna i przyjazna likwidacja szkody w mieniu to cel nie tylko klienta korzystającego z ubezpieczeń. W rzeczywistości to także cel ubezpieczyciela, a także cel społeczny. Aviva przygotowała kilka prostych porad dla klientów – jak pomóc sobie i ubezpieczycielowi w osiągnięciu wspólnego celu.

  1. Wykonaj telefonem i prześlij zdjęcia z miejsca kolizji, dokumentujące uszkodzenia pojazdów i ewentualnie innych przedmiotów. Jeśli masz zamontowaną kamerę samochodową, udostępnij nam nagranie wideo z przebiegu kolizji. Zwróć uwagę, czy w rejonie miejsca kolizji jest monitoring.
  2. Nie podpisuj oświadczeń, wobec których masz wątpliwości – zwłaszcza w stresującej sytuacji po kolizji. W szczególności nie poświadczaj nieprawdy.
  3. W mailach i pismach do ubezpieczyciela umieszczaj numer swojego telefonu.
  4. Powiadom nas o wcześniejszych uszkodzeniach pojazdu i innych zgłaszanych przedmiotów, niezwiązanych z bieżącą kolizją.
  5. Jeśli kupujesz pojazd używany z zagranicy, przed jego rejestracją w Polsce wykonaj kopie (lub skany) dokumentów pochodzenia oraz zrób zdjęcia obrazujące jego stan techniczny.
  6. Uszkodzenia naprawiaj w serwisie poleconym przez ubezpieczyciela, co zapewni szybkie oględziny i najem samochodu zastępczego.
  7. Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel oferuje bezpośrednią likwidację szkód (BLS). Jeśli tak, możesz zgłosić szkodę i dostać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela. To bardziej komfortowe rozwiązanie.

Śmieszne? Może trochę. Czy robimy te wszystkie rzeczy? Wątpię. Stres potrafi zastopować wszystkie procesy myślowe. Postarajmy się zachować spokój i podejdźmy do tego profesjonalnie. Sam kiedyś byłem uczestnikiem wypadku. Samochód -> skuter -> samochód. Nie moja wina (wiem, że każdy tak mówi ☺). Tylko spokój nas wtedy uratował. Wszystkie szkody pokryte zostały z ubezpieczenia, a nikomu nic się nie stało.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również

Najczęściej czytane

Bez kategorii

Sprawdź swój poziom stresu

Czy uważasz, że jesteś osobą zrelaksowaną czy zestresowaną? Dwóch psychiatrów badających zjawisko stresu – Thomas Holmes i Richard Rahe – stworzyło listę różnorodnych wydarzeń życiowych. Każdemu wydarzeniu przypisali konkretną ilość jednostek stresowych.   Zdaniem...
Czytaj dalej