Porady ubezpieczeniowe

Rak. Przechytrzysz go czy on przechytrzy Ciebie? Z tarczą czy na tarczy? Jest REWOLUCJA!

Wykupujesz badanie. Lekarz Ci mówi, że jesteś zdrowy. Niestety dodaje, że prawdopodobieństwo pojawienia się w Twoim ciele nowotworu w przeciągu 10 lat jest na poziomie 90%. Co robisz? Cieszysz się i zapominasz, licząc że nic się nie wydarzy? Czy może wykupujesz polisę na życie, bo kiedy ma się przydać jak nie po takich informacjach?

Na całym świecie rośnie zachorowalność na nowotwory, które są główną przyczyną zgonów. Na raka umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija blisko 100 tysięcy osób rocznie, z czego około 94 tysiące umiera w wyniku nowotworów złośliwych. Liczba chorych na nowotwory w Polsce w 2016 r. najprawdopodobniej po raz pierwszy zwiększyła się do 180 tys. – wynika z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji pacjentów onkologicznych w naszym kraju.

Chorują nie tylko starsi. Wśród chorych coraz więcej jest również ludzi poniżej 35. roku życia, szczególnie kobiet. W latach 1999-2014 liczba nowych chorych w tej grupie wiekowej zwiększyła się u nas z 4 tys. do 5 tys., czyli wzrosła o 22 proc.

Prof. dr. hab. med. Krystian Jażdżewski i jego zespół specjalizują się w badaniu genów. Na podstawie uzyskanych informacji są w stanie określić predyspozycje pacjenta do zachorowania na nowotwór. Takie badania są wykonywane na świecie już od pewnego czasu. Co więc wyróżnia polski projekt? Po pierwsze jego globalność – genetycy chcą zbadać populację całej Polski, a po drugie cena – koszt badania to jedyne 400 złotych zamiast 2 000 euro.

Właśnie dostaliśmy informację o rewolucyjnym badaniu opracowanym przez polskich naukowców. Badaniu, które może uchronić lub uratować polaków przed chorobą nowotworową. W przypadku innym może dać sygnał już teraz, aby zabezpieczyć się przed możliwością wystąpienia wyżej wymienionych zjawisk.

Co mam na myśli? Oczywiście polisę na życie. Zastanów się, czy nie wykupiłbyś polisy na życie wiedząc, że prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu jest bardzo wysokie?  Czy znalazłbyś te 200 zł co miesiąc wiedząc, że za 10 lat możesz dostać 200 tys. zł lub nic?

Szczerze, nie wiem jak nazwać osobę, która mimo wiedzy o wysokim prawdopodobieństwie pojawienia się choroby nie zabezpieczy swojej przyszłości oraz przyszłości swojej rodziny.

Jednak…   

Zastanówmy się co powiedzą w firmach ubezpieczeniowych?  Firmach, które działają na  zasadzie prawdopodobieństwa. Czy takie badanie będzie podstawą do nieubezpieczenia albo co gorsza niewypłacenia odpowiedniej kwoty?

Raczej nie ma ku temu podstaw. Po pierwsze dlatego, że w dniu badania jesteśmy zdrowi. Po drugie, lekarze na podstawie badań i analizy trybu życia pokazują, jakie może być prawdopodobieństwo wystąpienia choroby.  Czasami prawdopodobieństwo możemy wywnioskować sami na podstawie historii chorobowej naszych przodków.  

Często klienci nie wykupują polisy na życie, ponieważ są pewni, że nic nigdy im się złego nie wydarzy. Nie docierają do nich żadne statystyki i zdarzenia pojawiające się dookoła. Czy mając jednak taką wiedzę zmienią zdanie?  Czy słysząc od lekarza o wysokim prawdopodobieństwu zachorowalności zacisną zęby i wykupią polisę?

Czy w końcu zdecydujemy się na takie badanie? Czy mamy na tyle odwagi?

Wielki szacunek dla Profesora Jażdżewskiego. Obowiązek dla każdego Polaka. Zrób badanie dla siebie, a przede wszystkim dla swoich bliskich.

Link do video : http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chce-zbadac-geny-wszystkich-polakow-i-uchronic-nas-przed-rakiem,239697.html

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również

Najczęściej czytane