Porady ubezpieczeniowe

Rowerzysto mam perełkę dla Ciebie. Ubezpieczamy rowery za grosze! Od wszystkiego :)

Sezon rowerowy w pełni. Czas pomyśleć o ubezpieczeniu. Nie tylko ubezpieczamy skutki nieszczęśliwego wypadku, ale także za śmieszne pieniądze można zabezpieczyć rower w razie kradzieży i zadbać o OC rowerzysty.

Koło za kołem” produkt firmy Aviva. Rewolucja. Dlaczego? Ponieważ można znaleźć na rynku ubezpieczenia z porządną ochroną NNW i OC, ale kompleksowe  ubezpieczenie roweru od kradzieży do tej pory było marzeniem. Firmy ubezpieczeniowe obejmowały ochroną na wypadek wizyty złodzieja tylko te rowery, które przechowujemy w domu, piwnicy i ogólnie w zamkniętych pomieszczeniach. Gdyby rower został skradziony np. sprzed pracy lub sklepu, w którym robiliśmy zakupy – tradycyjne ubezpieczenie ruchomości domowych, w tym rowerów, nie zadziała (mimo zabezpieczenia).

Wyłomem od tych ograniczeń jest najnowsza propozycja Avivy . „koło za kołem”. Polisa ta oferuje ochronę NNW, OC (po 20.000 zł) i assistance w razie awarii oraz casco, czyli ochronę na wypadek uszkodzenia lub kradzieży roweru. W tej ostatniej opcji liczą się uszkodzenia wynikające z działania wszelkich żywiołów, zniszczenia powypadkowe oraz – uwaga – ochrona kradzieżowa. Polisa działa niezależnie od tego czy rower jest przechowywany w piwnicy, domu  czy też jest aktualnie “w użyciu”.

Zalety:

Kradzież lub uszkodzenie roweru – wypłacane jest 100% sumy ubezpieczenia rowery w przypadku kradzieży, rabunku lub zniszczenia.

Odpowiedzialność cywilna rowerzysty – wypłacają nawet do 20 000 zł na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy rowerem.

Skutki nieszczęśliwego wypadku – wypłacają nawet do 20 000 zł w razie nieszczęśliwego wypadku lub doznania uszczerbku na zdrowiu.

Pakiet Assistance – bezpłatna pomoc Assisatnce w razie awarii roweru w podróży na terenie całej Polski.  Pomoc Rowerowa polegającą na zorganizowaniu i pokryciu kosztów dojazdu osób świadczących usługi assistance oraz kosztów usprawnienia lub naprawy Roweru na miejscu zdarzenia lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu Ubezpieczonego wraz z Rowerem z miejsca zdarzenia do najbliższego warsztatu naprawczego lub do miejsca zamieszkania Ubezpieczonego, jeżeli usprawnienie lub naprawa Roweru na miejscu zdarzenia nie jest możliwa. Pomoc informacyjną – na życzenie Ubezpieczonego – Aviva za pośrednictwem Centrum Alarmowego udzieli telefonicznej informacji dotyczącej: organizowanych imprez dla rowerzystów, tras rowerowych, danych adresowych serwisów rowerowych

 

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia określana jest w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia na podstawie ceny brutto (z VAT) wskazanej w dokumencie zakupu Roweru w następujący sposób:

  1. a) jeżeli od daty zakupu upłynęło nie więcej niż 12 miesięcy – 100% ceny określonej w dokumencie zakupu,
  2. b) jeżeli od daty zakupu upłynęło od 13 do 18 miesięcy – 90% ceny określonej w dokumencie zakupu,
  3. c) jeżeli od daty zakupu upłynęło od 19 do 24 miesięcy – 85% ceny określonej w dokumencie zakupu,

Składka

Jeżeli kupiłeś w tym roku rower za 5 000 zł to składka wyniesie 237 zł. Proste.

Rower za 1000 zł? Nie ma problemu. Składka za rok 152 zł.

Opłaca się? I to jeszcze jak!

Szczególnie w przypadku rowerów z wyższej półki. Kwota 237 zł za rower o wartości 5000 zł to swoista rewelacja.

Najczęściej zadawane pytania.

  1. Dlaczego suma ubezpieczenia jest mniejsza niż wartość roweru, którą podaję?

Suma ubezpieczenia zależy od wieku Twojego roweru. Przy rowerach kupionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacamy 100% podanej wartości roweru. Jeśli od daty zakupu minęło od 13 do 18 miesięcy – 90%, a jeśli od 19 do 24 miesięcy – 85%. Różnice wynikają z amortyzacji.

  1. Czy każdy rower może być objęty ubezpieczeniem?

Nie, nie każdy. Rower, który kupiłeś w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz jego wartość wynosi max. 5000 zł. Musisz posiadać dowód zakupu roweru oraz kartę gwarancyjną z numerem ramy roweru. Również nie odpowiadamy za szkody, jeśli roweru używasz do wyczynowego lub zawodowego uprawiania sportu i sportu wysokiego ryzyka, w tym treningów, do prowadzenia działalności gospodarczej lub zarobkowej albo wykonywania zawodu.

  1. Co gdy ukradną mi rower?

Gdy ukradną Ci rower, zgłoś to na policję w ciągu maksymalnie 3 dni i zachowaj protokół zgłoszenia. Protokół powinien zawierać opis sposobu w jaki rower był zabezpieczony. Dotyczy to przypadków kradzieży, kradzieży z włamaniem lub rozboju albo zniszczenia roweru w wyniku napaści. Jeśli nie poinformujesz policji, niestety jesteśmy wolni od odpowiedzialności za szkody powstałe z tego powodu. Jednocześnie poinformuj nas o kradzieży w ciągu maksymalnie 7 dni, dzwoniąc pod numer +48 22 557 44 44 i postępuj zgodnie z instrukcją pracowników telecentrum.

  1. Gdzie mogę kupić polisę „Koło za kołem”?

Wszystkie informację dostępne są na stronie Avivy w zakładce Promocje, „Koło za kołem”. Płatność jest 100 % online. Trwa 5 min. Możesz też skonsultować się ze swoim agentem Avivy, jeżeli takiego posiadasz ☺

  1. Kiedy rozpoczyna się ochrona?

Od dnia następnego po opłaceniu składki. Np.: Dziś wypełniasz formularz i płacisz blikiem albo kartą, polisa działa od jutra. Polisa jest ważna przez rok.

Rewelacja. Czy warto? Zdecydowanie tak. Czegoś takiego jeszcze nie było.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również

Najczęściej czytane