Porady ubezpieczeniowe

Rowerzysto mam perełkę dla Ciebie. Ubezpieczamy rowery za grosze! Od wszystkiego :)

Sezon rowerowy w pełni. Czas pomyśleć o ubezpieczeniu. Nie tylko ubezpieczamy skutki nieszczęśliwego wypadku, ale także za śmieszne pieniądze można zabezpieczyć rower w razie kradzieży i zadbać o OC rowerzysty.

Koło za kołem” produkt firmy Aviva. Rewolucja. Dlaczego? Ponieważ można znaleźć na rynku ubezpieczenia z porządną ochroną NNW i OC, ale kompleksowe  ubezpieczenie roweru od kradzieży do tej pory było marzeniem. Firmy ubezpieczeniowe obejmowały ochroną na wypadek wizyty złodzieja tylko te rowery, które przechowujemy w domu, piwnicy i ogólnie w zamkniętych pomieszczeniach. Gdyby rower został skradziony np. sprzed pracy lub sklepu, w którym robiliśmy zakupy – tradycyjne ubezpieczenie ruchomości domowych, w tym rowerów, nie zadziała (mimo zabezpieczenia).

Wyłomem od tych ograniczeń jest najnowsza propozycja Avivy . „koło za kołem”. Polisa ta oferuje ochronę NNW, OC (po 20.000 zł) i assistance w razie awarii oraz casco, czyli ochronę na wypadek uszkodzenia lub kradzieży roweru. W tej ostatniej opcji liczą się uszkodzenia wynikające z działania wszelkich żywiołów, zniszczenia powypadkowe oraz – uwaga – ochrona kradzieżowa. Polisa działa niezależnie od tego czy rower jest przechowywany w piwnicy, domu  czy też jest aktualnie “w użyciu”.

Zalety:

Kradzież lub uszkodzenie roweru – wypłacane jest 100% sumy ubezpieczenia rowery w przypadku kradzieży, rabunku lub zniszczenia.

Odpowiedzialność cywilna rowerzysty – wypłacają nawet do 20 000 zł na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy rowerem.

Skutki nieszczęśliwego wypadku – wypłacają nawet do 20 000 zł w razie nieszczęśliwego wypadku lub doznania uszczerbku na zdrowiu.

Pakiet Assistance – bezpłatna pomoc Assisatnce w razie awarii roweru w podróży na terenie całej Polski.  Pomoc Rowerowa polegającą na zorganizowaniu i pokryciu kosztów dojazdu osób świadczących usługi assistance oraz kosztów usprawnienia lub naprawy Roweru na miejscu zdarzenia lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu Ubezpieczonego wraz z Rowerem z miejsca zdarzenia do najbliższego warsztatu naprawczego lub do miejsca zamieszkania Ubezpieczonego, jeżeli usprawnienie lub naprawa Roweru na miejscu zdarzenia nie jest możliwa. Pomoc informacyjną – na życzenie Ubezpieczonego – Aviva za pośrednictwem Centrum Alarmowego udzieli telefonicznej informacji dotyczącej: organizowanych imprez dla rowerzystów, tras rowerowych, danych adresowych serwisów rowerowych

 

Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia określana jest w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia na podstawie ceny brutto (z VAT) wskazanej w dokumencie zakupu Roweru w następujący sposób:

  1. a) jeżeli od daty zakupu upłynęło nie więcej niż 12 miesięcy – 100% ceny określonej w dokumencie zakupu,
  2. b) jeżeli od daty zakupu upłynęło od 13 do 18 miesięcy – 90% ceny określonej w dokumencie zakupu,
  3. c) jeżeli od daty zakupu upłynęło od 19 do 24 miesięcy – 85% ceny określonej w dokumencie zakupu,

Składka

Jeżeli kupiłeś w tym roku rower za 5 000 zł to składka wyniesie 237 zł. Proste.

Rower za 1000 zł? Nie ma problemu. Składka za rok 152 zł.

Opłaca się? I to jeszcze jak!

Szczególnie w przypadku rowerów z wyższej półki. Kwota 237 zł za rower o wartości 5000 zł to swoista rewelacja.

Najczęściej zadawane pytania.

  1. Dlaczego suma ubezpieczenia jest mniejsza niż wartość roweru, którą podaję?

Suma ubezpieczenia zależy od wieku Twojego roweru. Przy rowerach kupionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypłacamy 100% podanej wartości roweru. Jeśli od daty zakupu minęło od 13 do 18 miesięcy – 90%, a jeśli od 19 do 24 miesięcy – 85%. Różnice wynikają z amortyzacji.

  1. Czy każdy rower może być objęty ubezpieczeniem?

Nie, nie każdy. Rower, który kupiłeś w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz jego wartość wynosi max. 5000 zł. Musisz posiadać dowód zakupu roweru oraz kartę gwarancyjną z numerem ramy roweru. Również nie odpowiadamy za szkody, jeśli roweru używasz do wyczynowego lub zawodowego uprawiania sportu i sportu wysokiego ryzyka, w tym treningów, do prowadzenia działalności gospodarczej lub zarobkowej albo wykonywania zawodu.

  1. Co gdy ukradną mi rower?

Gdy ukradną Ci rower, zgłoś to na policję w ciągu maksymalnie 3 dni i zachowaj protokół zgłoszenia. Protokół powinien zawierać opis sposobu w jaki rower był zabezpieczony. Dotyczy to przypadków kradzieży, kradzieży z włamaniem lub rozboju albo zniszczenia roweru w wyniku napaści. Jeśli nie poinformujesz policji, niestety jesteśmy wolni od odpowiedzialności za szkody powstałe z tego powodu. Jednocześnie poinformuj nas o kradzieży w ciągu maksymalnie 7 dni, dzwoniąc pod numer +48 22 557 44 44 i postępuj zgodnie z instrukcją pracowników telecentrum.

  1. Gdzie mogę kupić polisę „Koło za kołem”?

Wszystkie informację dostępne są na stronie Avivy w zakładce Promocje, „Koło za kołem”. Płatność jest 100 % online. Trwa 5 min. Możesz też skonsultować się ze swoim agentem Avivy, jeżeli takiego posiadasz ☺

  1. Kiedy rozpoczyna się ochrona?

Od dnia następnego po opłaceniu składki. Np.: Dziś wypełniasz formularz i płacisz blikiem albo kartą, polisa działa od jutra. Polisa jest ważna przez rok.

Rewelacja. Czy warto? Zdecydowanie tak. Czegoś takiego jeszcze nie było.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również

Najczęściej czytane

Bez kategorii

Sprawdź swój poziom stresu

Czy uważasz, że jesteś osobą zrelaksowaną czy zestresowaną? Dwóch psychiatrów badających zjawisko stresu – Thomas Holmes i Richard Rahe – stworzyło listę różnorodnych wydarzeń życiowych. Każdemu wydarzeniu przypisali konkretną ilość jednostek stresowych.   Zdaniem...
Czytaj dalej